Herhangi bir öğeye cazibe veya az da olsa canlılık katabilmek amacı ile düğmeler dekorasyon malzemesi olarak kullanılabilir. Dilerseniz, kumaş parçaları, keçe, tel ve çeşitli düğmeler kullanarak yapay çiçekler tasarlayabilirsiniz. Böyle bir buket sizi uzun süre memnun edecek ve çiçekleriniz hiç solmayacak. Mesela cam vazoyu süslemek için düğmeleri kullanabilirsiniz. Vazoyu rengarenk düğmelerle doldurun ve dekorunuz hazır.

 

Düğmelerle çiçekler

 

Resim çerçevelerini süslemek veya yazılarınızı ortaya çıkarmak için düğmelerden faydalanabilirsiniz. Örneğin adınızı veya ilk harfini süsleyebilirsiniz. Bunu yapmak için tutkal ve düğmeleri kullanarak bir fotoğraf veya ayna çerçevesi üzerinde çalışmalarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

Düğmelerle çerçeveleri süslemek

 

Basit düğmeleri kullanarak evinize özel dekorasyonlar ilave edebilirsiniz. Örneğin elinizde dayanıklı iplikleriniz varsa, farklı renkte düğmelerle değişik desenlere sahip perdeler yapabilirsiniz. Şayet  daha özen ve sabır gösterirseniz yaz aylarında sizi sineklerden uzak tutacak inanılmaz düğme perdeleri yapabilirsiniz.

 

düğmelerle perde süslemek 

 

Zengin bir hayal gücünüz varsa, yapabileceğiniz çok şey var. Boş zamanınız, arzunuz, ilhamınız ve elbette… düğmeleriniz olduğu sürece, kesinlikle her şeyi dekore edebilirsiniz - mobilya, perde, saatler, aynalar, kapılar, lambalar ve daha fazlası. Düğmelerle süslenmiş abajur, çok yaratıcı ve canlı görünmekte. Örneğin, güzel bir gece lambası dekore edebilir ve iç mekanın genel stili ile ilişkilendirebilirsiniz.

Sıradan düğmelerin iç dekorasyonda tüm mekanlara uyum sağladığı görülmektedir.

 

düğmelerle abajur ve gece lambası süslemek

 

 

Boş zamanlarınızda çocuklarınız ile birlikte farklı boncuklar ve düğme çeşitleri ile yüzükler, bilezikler ve kolyeler yapabilirsiniz.


 

düğmelerle kolye ve bileklik yapmak

 

Düğmelerden duvar resimleri oluşturmak harika bir fikir. Böyle bir eser bulunduğunuz ortamın atmosferini değiştirerek farklılık katacaktır. Örneğin bir ağaç veya kelebek çizebilirsiniz.

 

düğmelerle resim yapmak 

 

Her türlü sanat eseri oluşturabilirsiniz - resimler, paneller, hediyelik eşyalar ... Bu sürecin en iyi yönü karmaşık olmaması ve kısa sürmesi - düğmeler dikilebilir, yapıştırılabilir veya dizilebilir. 

Bu arada alışveriş çantanızı daha eğlenceli ve şık  hale getirmek için düğmelerden faydalanabilirsiniz. 

 

düğmelerle pazar çantasını süslemek

 

Başka iyi bir seçenek, renkli fotoğraf çerçeveleri oluşturmak ve bebek odası eşyalarını düğmelerle süslemek için bir atölye oluşturmaktır.

 

düğmelerle resim çerçevesini süslemek

 

Ayrıca tasarımlarınız için farklı şekil ve renklerdeki düğmelerle kendi tarzınızı oluşturabilirsiniz. Elbiselerinizi, tulumlarınızı, eteklerinizi, ceketlerinizi ve montlarınızı farklı düğme kombinasyonları ile zenginleştirin


 

düğmelrle farklı tarzda giyim

 

En çok hangi fikrimizden hoşlandınız?  Düşüncelerinizi bizimle paylaşır mısınız?