Metal Halka Deri Kemer kalitesini ne şekilde etkiler?

Gerek erkek gerekse kadınlar için kemer hem giyim hem de aksesuar amaçlı olarak kullanılan vazgeçilmez bir tekstil ürünüdür. Pek çok tekstil ürününde olduğu gibi kemerde de deri, en kaliteli hammaddedir. Deri kemerlerin bazı çeşitlerinde ise toka deliklerinin yuvarlak metal halka ile kaplanmış olduğunu görebiliriz. Metal halka eklenmiş deri kemerlerin kalitesinde bir değişiklik olup olmadığı kemerler ile ilgili merak edilen konuların başında gelmektedir. 

Her şeyden önce deri pek çok ürün için de geçerli olduğu üzere kemerde de satın aldığımız ürünün gerçek deri olup olmadığının tespit edilmesi gerekmektedir. Eğer satın aldığınız kemer gerçek deri ise eklenen halka metal olsa da olmasa da kemerin kalitesini etkilemeyecektir. 

Deri üretim teknolojisinde yaşanan gelişim suni deri üretimini de arttırmıştır. Metal halkanın deri kemer üzerindeki etkisi de bu ürünün gerçek deri olup olmadığı ile ilgilidir.

 

 

Gerçek deri kemer nasıl anlaşılır?

Gerçek deri kemer nasıl anlaşılır?

Bu noktada bir kemerin gerçek deri mi suni deri mi olup olmadığını anlamak metal halkalı deri kemer alırken ürünün kullanım süresini ve bu metal halkanın ürünü deforme edip etmeyeceğini anlamamızı sağlayacaktır. Satın alacağımız bir deri kemerin gerçek olup olmadığını anlamak için şu noktalara dikkat etmemiz gerekmektedir: 

  • Öncelikle gerçek derinin kendine has bir kokusu olduğunu bilmelisiniz. Suni deri ise plastiğin işlenmiş hali olduğu için plastik ve kimyasal madde kokusunu sahiptir. 
  • Hakiki derinin suni deri ile arasındaki farkı anlamak için yapılacak bir diğer şey de kemeri ateşe tutmaktır. Ateşe tutulduğunda hakiki deri ilk anda yanmaz. Suni deri ise içeriğinde yer alan plastik nedeniyle tutuşacaktır. 
  • Hakiki deri için dikiş aksesuarları kemer ve diğer ürünlerde her zaman düzgün bir şekilde yapılmıştır. Hakiki derinin dikişli kısımlarında hata bulunamayacaktır.   
  • Tüketicilerin deri kemerler ile ilgili en çok yanılgıya düştükleri konu ise alacakları ürünün fiyatıdır. Pek çok tüketicinin satın alacakları ürünlerin fiyatı yüksek ise o ürünün gerçek deri olduğunu düşündükleri görülmektedir. Ancak bu şekilde bir genelleme yapmak çoğu zaman hatalıdır. Zira pek çok büyük marka suni deri kemerleri oldukça yüksek fiyatlardan satmaktadırlar.

 

Metal Halkanın Deri Kemer kalitesine etkisi nedir?

Metal Halkanın Deri Kemer kalitesine etkisi nedir?

Yukarıda da kısaca bahsettiğimiz üzere metal halkanın deri kemer kalitesine etkisi, kemerin gerçek deri veya suni deri olup olmaması ile ilgilidir. Eğer kemeriniz gerçek deri ise metal halka eklenmesi ürünün kalitesini etkilemeyecektir. Ayrıca, suni deri ürünler çabuk deforme olmaktadır. Metal halka eklenmiş suni deri kemerlerin deforme olma süreleri de haliyle normale göre biraz daha kısa sürmekte, suni deri ürünlerin biraz daha kısa süreli kullanıldığı görülmektedir. Dolayısıyla, hammaddesi deri olan tüm ürünler için geçerli olduğu gibi deri kemerler için de gerçek deriyi tercih etmeniz metal düğmeli kemeri daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.