Menü
Alışveriş Sepeti

Ayaklı Düğme Çeşitleri - Alttan Dikme Düğme Modelleri ve İmalatı

Ayaklı Düğme Çeşitleri - Alttan Dikme Düğme Modelleri ve İmalatı

Ayaklı Düğme - Şaftlı Düğme - Blazer Ceket Düğmesi Nedir ?

Adından da anlşılacağı gibi ayaklı düğme, altta giyisiye tutturmak için ayak şeklindeki çıkıntıya ve gizli deliğe sahip. Düğmenin arkasında ki bu dikiş deliği el dikişi veya makina ile giysilere tutturulur.

Şaftlı düğmeler sert yapıları nedeniyle, deri ceketler, blazer ceketler, kabanlar veya paltolargibi daha ağır dış giyimde giysilerde kullanılırlar . Ayrıca, çok çeşitli boyut, şekil ve renk seçimleri ile, ayaklı düğmeleri çeşitli projelerde kullanmak ve kombine etmek daha kolaydır.

 

Ayaklı Düğme Çeşitleri 

 • 14" 16" 18" boy Düğmeler | Daha çok gömlek,bluz ve çocuk kıyafetlerinde kullanılır.
 • 20" boy Düğmeler | Yetikin gömlek, kot gömlek,elbise ve bluzlarda tercih edilen bir düğme boydur.
 • 24" ve 28"  boy Düğmeler | En çok kullanılan düğme boyudur ve genellikle etek ,pantolon ve ceket kol düğmesi olarak sıklıkla kullanılmaktadır.
 • 32" ve 36" boy Düğmeler | Bayan erkek Takım elbise ve ceket önlerinde kullanılan düğme boyudur.
 • 40" boy ve üstü Düğmeler | Daha çok trençkot,kaban ve mantolarda tercih edilir

 

Ayaklı Düğme Modelleri 

 • Sade Ayaklı Düğmeler | Bu düğme modellerimiz desenli ürünlerde en çok tercih edilen ayaklı düğmedir. Ürününü ddesen ve renk karmaşasına sadelik ve elegan bir görünüm eklemektedir. Farklı boy ve renk kaplamaları ile ürünlerinizi daha şık ve çekici hale getirebilirsiniz.
 • Logolu ve Armalı Blazer Ceket Düğmeleri | Bu düğme modeli bayan ve erkek blazer ceket ürün grubunda, askeri resmi uniformalarda, gemi kaptan ceketleri ve pilot çeketlerinde sıklıkla kullanılmaktadır. Firmalar kendi logolaranı düğme üzerine ekleterek hem firmanın marka değerini artırmakta hemde ürüne ciddiyet eklemektedirler.
 • Desenli Şaftlı Düğmeler | Bu düğme grubumu daha çok bayan giyimi ve çocuk giyimde kullanılmakla birlikte daha sade desenliri erkek giyimde de kullanılmaktadır.
 • Mineli Düğmeler | Mineli Düğme Demek : düğmenin desen kalallarına mine akıtılarak elde edilen desenli düğmedir. Karklı kaplama renklerinin kontrast mine kombinasyonları ile tasarlanan düğmeler ürünlerde göz alıcı bir çekicilik ve şıklık eklemektedir. Sade bir kumaş ile üretilen bir üründe kullanıldığında broş gibi etkilidir..
 • Taşlı Düğmeler | Bu düğmeler genllikle ürüne zengin bir görüntü ve parlaklık eklemek amacı ile kullanılmaktadır. Müşterilermiz farklı renk kaplamaları ile kontrant taş renklerinin oluşturduğu modelleri yoğunlukla tercih etmektedir. Sizin de bir tasarımınız varsa gelin değerlendirelim ve firmanızın ürünlerini da çekici ve hızlı satılır hale getirelim.

 

Düğme Dikme Ayağı Kullanımı Nasıl Olmalı?

Düğme dikme işlemi geçmiş zamanlarda yoğun olarak el ile yapılmaktaydı. Ancak gelişmiş teknolojili dikiş makinelerinin icadından sonra bir giysinin bütün parçaları için olduğu gibi düğmelerinin dikimi için de bu makineler kullanılabilmektedir. Dikiş makinesinde düğme dikmek için kullanılan makine ekipmanına düğme ayağı ismi verilmektedir.

Oldukça küçük bir parça olan bu düğme ayağını kullanmak için ciddi bir el becerisi gerekmektedir. Ancak düğme ayak kullanarak düğme dikmek için bu ayağın farklı çeşitlerinin ne için kullanıldığı hakkında bilgi sahibi olmanız hiç fena olmayacaktır.

Çağlayan Aksesuar olarak tıpkı düğmede olduğu gibi düğme dikiminde kullanılan ekipman olan düğme dikme ayağı üretim ve satışını yapıyoruz. Çağlayan Aksesuar olarak üretimini gerçekleştirdiğimiz metal düğme ayak isimli aksesuarı düğme dikimini dikiş makinesi ile yapmak isteyenlere tavsiye ediyoruz. Şimdi dilerseniz metal düğme ayağının dikim işlemindeki faydalarından bahsedelim ve muadilleri ile farklarına birlikte göz atalım.

 

Metal Düğme Ayak ile ilgili herşey

Dikiş makinesi ile düğme dikerken bu işlemin pratik bir şekilde yapılmasını sağlayan dikiş makinesi ekipmanı olan düğme ayağı alırken öncelikle bu ekipmanın metalden imal edilmiş olmasına dikkat etmelisiniz.

Zira, hem metal hem paslanmaz düğme ayak düğme dikimini pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacakır. Metal düğme ayağını düğme dikimi için daha uzun süre kullanabilirsiniz. Zira metal düğme ayağı herşeyden önce metal olduğu için plastiğe göre daha dayanıklıdır. Dikiş makinesinde yapılan işlem dikme işlemi olduğu için ve iğne ile yapıldığından dolayı dayanıklı bir malzeme ile bu işlemi gerçekleştirmek hem işlemi daha iyi yapmanızı sağlayacak hem de aynı düğme ayağını daha uzun süre kullanmanızı sağlayacaktır.

Ancak plastik düğme ayak çoğunlukla ucuz olduğu için daha sık tercih edilmektedir. Ancak bu ürünü düğme dikiminde çok kısa süreliğine kullanabilirsiniz. Zira plastiğin muhtevası buna izin vermeyecektir. Oysa alacağınız metal ve hatta paslanmaz düğme ayak ile uzun süre makineniz ile gerek daha sağlam hammaddesi ve gerekse de zemin tutuşunun daha güçlü olması ile çok daha pratik bir şekilde düğme dikebilirsiniz.  Düğme ayak ürününün paslanmaz olması ürünün kullanım süresini arttırıcı bir unsur olacaktır.

 

Düğme ayak siparişini internet üzerinden pratik bir şekilde verin

1995'ten beri hazır giyim aksesuarları ve özellikle metal düğme ve düğme ayakları üreten Çağlayan Aksesuar, artık online pazarda. Dijital olarak üretimini yaptığımız tüm metal ayak çeşitlerine internet sitemiz üzerinden erişim sağlayabilirsiniz. İhtiyacınıza göre özel zamak düğmeler, kot düğmeleri (çakma düğmeler), ayaklı zamak düğmeler, düğme dikme ayağı, çıt çıt, zamak tokar, elcikler, kuşgözü vb. Siparişleriniz için bize ulaşın.

22,7 mm - 36 boy Mineli Ayaklı Düğme Hırka Düğmesi E 2241 22,7 mm - 36 boy Mineli Ayaklı Düğme Hırka Düğmesi E 2241
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 22,7 mm ( 36 boy) / Yükseklik  11 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş günü). Sipariş için lütfen Özel Kaplama Renkleri sekmesine bakınız Ürün Stili : Moda stili. Yüzeyde..
$0,46
20,7 mm - 32 boy Öküz Kafası Logolu Ayaklı Düğme E 2245 MN 20,7 mm - 32 boy Öküz Kafası Logolu Ayaklı Düğme E 2245 MN
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 20,7 mm ( 32 boy) / Yükseklik  6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş günü). Sipariş için lütfen Özel Kaplama Renkleri sekmesine bakınız Ürün Stili : Moda stili. Yüzeyde ..
$0,46
22 mm - 36 boy Ceket ve Mont Düğmesi Mineli Mat Düğme E 1648 MC 22 mm - 36 boy Ceket ve Mont Düğmesi Mineli Mat Düğme E 1648 MC
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 22 mm ( 36 lignes) / Yükseklik 6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapı..
$0,55
23 mm 36 boy Kaban ve Mont Kol Düğmesi Zamak Mineli Ceket Düğmesi B 86 23 mm 36 boy Kaban ve Mont Kol Düğmesi Zamak Mineli Ceket Düğmesi B 86
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap 23 mm / 36boy Parça Adedi : Tek parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş günü). Sipariş iç..
$0,25
19 mm 31 Boy Top Düğme Ayaklı Metal Düğme E 22 19 mm 31 Boy Top Düğme Ayaklı Metal Düğme E 22
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Genişlik 19 mm ( 31 lignes) / kalınlık 6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müştrilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içe..
$0,40
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 17 mm ( 28 lignes) / Yükseklik  6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş günü). Sipariş için lütfen Özel Kaplama Renkleri sekmesine bakınız Ürün Stili : Moda stili. Yüzeyde..
$0,36
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Çap :11,6 mm / 18 boy / Yükseklik: 6.6 mm Parça Adedi : 1 Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde k..
$0,16
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 22 mm ( 36 lignes) / Yükseklik 7 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapı..
$0,47
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 18 mm ( 29 lignes) / Yükseklik  7 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yap..
$0,35
22 mm 36 Boy Bahar Renkleri Mineli Blazer Ceket Kaban Düğmesi Ayaklı Metal Düğme E 1949 V2 22 mm 36 Boy Bahar Renkleri Mineli Blazer Ceket Kaban Düğmesi Ayaklı Metal Düğme E 1949 V2
-19 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  22 mm ( 36 Boy) / Yükseklik 6 mm dir. Parça Adedi : 1 Parça Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kaplama işlemi ( renklendirme ) yapılmaktadır. Diğer şartlar ve renkler için lütfen Özel Kaplama Renkleri sekmesine bakınız ..
$0,44 $0,55
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Çap :11,5 mm / 18 boy / Yükseklik: 6,7 mm Parça Adedi : 1 Parça Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kaplama işlemi ( renklendirme ) yapılmaktadır. Diğer şartlar ve renkler için lütfen Özel Kaplama Renkleri sekmesine bakınız..
$0,28
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Çap :12,5 mm / 20 boy / Yükseklik: 7,8 mm Parça Adedi : 1 Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde k..
$0,30
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Çap :12,5 mm / 20 boy / Yükseklik: 7,8 mm Parça Adedi : 1 Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde k..
$0,30
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Çap :10 mm / 16boy / Yükseklik: 7,1 mm Parça Adedi : 1 Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kapl..
$0,24
20 mm - 32 boy Ceket ve Mont Düğmesi Mineli Turuncu Hardal Renkler E 2196 MN V2 20 mm - 32 boy Ceket ve Mont Düğmesi Mineli Turuncu Hardal Renkler E 2196 MN V2
-14 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 20 mm ( 32 boy) / Yükseklik 7,8 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş gü..
$0,32 $0,37
24 mm - 40 boy Palto ve Kaban Düğmesi Mineli Turuncu Hardal Renkler E 1682 MN V2 24 mm - 40 boy Palto ve Kaban Düğmesi Mineli Turuncu Hardal Renkler E 1682 MN V2
-25 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 24 mm ( 40 lignes) / Yükseklik 6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş ..
$0,52 $0,69
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 12 mm ( 20 lignes) / Yükseklik 5 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş g&uum..
$0,17
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 20 mm ( 32 boy) / Yükseklik  7,5 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş günü)..
$0,23
24 mm - 40 boy Palto ve Kaban Düğmesi 8 li Set Mineli E 1682 MN V1 SET8 24 mm - 40 boy Palto ve Kaban Düğmesi 8 li Set Mineli E 1682 MN V1 SET8
-28 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 24 mm ( 40 lignes) / Yükseklik 6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapımaktadır. (2-3 iş g..
$3,99 $5,54
24 mm - 40 boy Palto ve Kaban Düğmesi Mineli E 1682 MN V1 24 mm - 40 boy Palto ve Kaban Düğmesi Mineli E 1682 MN V1
-25 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 24 mm ( 40 lignes) / Yükseklik 6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapımaktadır. (2-3 iş g..
$0,52 $0,69
28 mm 44 Boy Kaban ve Mont Düğmesi Metal Renk Kombinli B 83 MN V2 28 mm 44 Boy Kaban ve Mont Düğmesi Metal Renk Kombinli B 83 MN V2
-21 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  28 mm ( 44 line) / Yükseklik 7 mm dir. Parça Adedi : 1 Parça Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kaplama işlemi ( renklendirme ) ..
$0,85 $1,08
28 mm 44 Boy Kaban ve Mont Düğmesi Metal Renk Kombinli B 83 MN V1 28 mm 44 Boy Kaban ve Mont Düğmesi Metal Renk Kombinli B 83 MN V1
-21 %
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  28 mm ( 44 line) / Yükseklik 7 mm dir. Parça Adedi : 1 Parça Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kaplama işlemi ( renklendirme ) ..
$0,85 $1,08
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 17 mm ( 28 lignes) / Yükseklik  6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. (2-3 iş..
$0,36
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 15,2 mm ( 24 lignes) / Yükseklik 8,6 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Kırmızı, Beyaz, Sarı, Siyah rengindeki ürün ma..
$0,36
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 397 (17 Sayfa)