Menü
Alışveriş Sepeti

Zamak Metal Çerçeve - Halkalar - D tokalar Modelleri ve Çeşitleri

Zamak Metal Çerçeve - Halkalar - D tokalar Modelleri ve Çeşitleri

Bu kategorimizde sizlere sunduğumuz fonksiyonel ve süs akasesuar grubu olan Halka Tokalar, D Tokalar, Üçgen Tokalar, Kemer Köprü Tokalar ve Metal Çerçeve Tokalar çeşitlerii ve modellerlnin kullanım alanlarını tanıtmaya çalışacağız. Müşterilerimizin kendi ihtiyaçlarını anlatmakta zorluk çektiklerini deneyimledikten sonra bu yazıyı üretici firma olarak yardım amaçlı yazmaya kara verdik.

Bu toka grubu genelikle bağlantı aracı olarak kullanılan toka grubudur. Bağlatı amaçlı demişken illada bu işlevle kullanılır manası aranmamalıdır. İnsanlar üretkendir ve farklı sektörlerde ve farklı amaçla kullanmaları mümkündür.

Bu metal toka grubu genellikle şu tokaları içermektedir.

 • D Tokalar : Deri Kemer yapımında, Çantalarda papağan kanca bağlantı aracı, Branda gerdirme ayar tokası olarak, çadır ayar tokası , tekstilde elbise, dış giyim akasuar ve ayar tokası olarak geniş kullanıma sahiptir.
 • Halka Tokalar : Deri ve  Kumaş Kemer yapımında, Çantalarda papağan kanca bağlantı aracı ve kayış fazlası tuturma aracı, Branda gerdirme ayar tokası ve tutturma aracı, çadır ayar tokası , ayakkabı ve terlikte süs ve ayar tokası, cırt bant ayar tokası, tekstilde elbise, dış giyim akasuar ve ayar tokası olarak geniş kullanıma sahiptir.
 • Üçgen Tokalar : Çantalarda papağan kanca bağlantı aracı ve akasesuar , çadır ayar tokası ve tuturma aracı, deri ve ayakkabı fonksiyonel ve süs tokası olarak kullanılmaktadır..
 • Kemer Köprüsü Toka : Adından da anlaşılacağı gibi kener tokasının yanında toka dilinin daha sağlam ve hareketsiz sağlamak ve şık bir görünüm elde etmek için yoğun olarak kullanılmakatadır.
 • Çerçeve Tokalar : Bu taka türü dikdörtgen yapısı dolayısı ile bu ismi almıştır. Farklı çeşitleri mevcuttur.
   

D Toka Çeşitleri ve Modelleri - Nerde Kullanılır?

D Tokalar şekli itibari ile D harfine benzediği için D Toka olarak isimlendirilmişitir. Üretildikleri malzemeye göre ve ölçülerene göre kullanım alanları farklılık göstermektedir.

Üretildikleri malzemeye bağlı olarak D Toka Çeşitleri :

 • Zamak D Toka : Tüm ürün gruplarında kullanılır. Paslanmaz ve kararmaz. Esnemez, burulma yapmaz sert yapıdadır. Kaplama ile çok iyi uyum sağlar ve dayanıklıdır. Diğer malzeme gruplarına göre en kalitelidir ve fiyatı biraz yüksektir. 
 • Pirinç D Toka : Çok mukavemetli değildi. Esnektir. Paslanmaz ve kararmaz. Zamak tokaların alternatifi olarak kullanılmaktadır.
 • Demir D Toka : Adından anlaşılacağı gibi demir malzemeden üretilmiştir. Zamanla paslanma yapar. Fiyatı nispeten daha ucuzdur. Mukavemetlidir. Zamak tokaların alternatifi olarak kullanılmaktadır
 • Saç D Toka: Mukavemetli değildir. ileriki zamanlarda paslanma yapar. Ucuz ürün grubudur. Zamak tokaların alternatifi olarak kullanılmaktadır
 • Aluminium D Toka : Özel bir toka grubudur. Dar kullanım alanına sahiptir.

 

Metal Halka Toka Çeşitleri ve Kullanım Alanları

Metal halka tokalar en geniş kulanım alanına sahip toka çeşididr. Kimi üreticiler papağan kanca bağlantı aracı olarak kullanırlar ( Genellikle çanta ve deri giyim üreticileri) , kimi üreticiler de ürünlerine süs olarak kullanırlar. Tekstil sektöründe genellikle süs aksesuar ve kemer yapımında sıklıkla tercih ederler. Halka Tokalar altta sizlere listeleyeceğimiz gibi kullanım yerine bağlı olarak değişik çeşit ve modellere sahiptir. Metal halka toka grubu nun en yoğun kullanım sektörleri arasında ayakkabı sektörü bulunmaktadır. Terlikler ve çizmeler için ideal fonksiyonel aksesuardır.

 • Küçük Halka Toka : Genellikle 2 cm çapa kadar sahip olan halka toka çeşididir. Sıklıkla çantalarda papağan kancaları çantaya tutturma işlevli kullanılır. Deri giyim sektöründe ayar kayışlarının fazlalıklarını sabitleme kullanılır. Tekstilde son zamanların trendi haline gelen süs ve dikkat çekme aksesuarı olarak yoğun şekilde kullanılmaktadır.
 • Orta Boy Halka Toka : Standart olmasa da üreticiler arasında 2 cm ile 4 cm çapa sahip halka toka grubunu içermektedir. Kullanı en geniş yelpazeye sahip toka ölçüsüdür. Kullanılan sektörleri saymakla bitmez. Ürünlerini çabuk satılabilir ve dikkat çekici olamları sağlamak için sıklıkla kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Büyük Halka Toka : 4 cm ve üzeri çapa sahip metal halka toka grubudur. Ağırlıklı olarak tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Elbise ve dış giyim ürünlerinde çok tercih edilen bir aksesuar grubudur.

 

Çerçeve Toka Çeşitleri ve Kullanım Tercihleri

Çerçeve toka çeşidimiz aksesuar süs dışında genellikle fonksiyonel amaçla kullanılmaktadır. Kullanım alanına, boyutlarına ve şekle göre aşağıdaki çeşitlerde mevcuttur ve satılmaktadır.

 • Küçük Metal Çerçeve Toka : 2 cm ye kadar olan toka çeşidi. Ayakkabı, terlik, çanta ve tekstil sektöründe sıkça kullanılmaktadır.
 • Orta Boy Metal Çerçeve Toka : 2 cm ile 4 cm genişliğe sahip toka çeşididir. Youğun olarak çanta, dış giyim ve farklı sektörlerde farklı amaçlarla kullanılmaktadır.
 • Büyük Boy Metal Çerçeve Toka : 4 cm ve üzeri genişliğe sahip olan toka çeşidimizdir. Müşterilerimiz tekstilde süs aksesuar ve kemer yapımında kullanmaktadır. Tabii ki farklı sektörlerde de kullanılabilir.
 • Geniş Çerçeve Toka : Bu tür tokalarımız tokanın metal kısmı geniş ve yassıdır. Desenli modelleri mevcuttur. Kategorimizi inceleyebilirsiniz.
4 cm Çift D Toka Kemer ve Ayar Tokası E 2141 4 cm Çift D Toka Kemer ve Ayar Tokası E 2141
Yeni
ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bayan giyimde kullanılabilir. EBAT: Kemer Kullanım Genişlik: 40 mm  Büyük D Toka: 40 mm x 40 mm Küçük D Toka: 40 mmx 30 mm KULLANIM ALANLARI: • Deri çanta • Deri Giyim • Tek..
$1,80
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç : 34.8 mm / Dış: 39mm / Kalınlık : 3.7 mm  Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeris..
$0,52
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç : 28 mm / Dış : 32mm / Kalınlık : 3 mm  Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisind..
$0,70
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç : 23mm / Dış: 28.5mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kaplama işlemi ( ..
$0,58
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 20 mm / Dış Çap : 27.5mm  / Kalınlık : 2.7 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müştrilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü..
$0,23
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 18.2 mm / Dış Çap : 25.2 mm  / Kalınlık : 3 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş gü..
$0,42
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 16.2 mm / Dış Çap : 23.6 mm  / Kalınlık : 3 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş gü..
$0,21
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 22 mm / Dış Çap : 34.6 mm  / Kalınlık : 3 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü..
$0,60
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 25 mm / Dış Çap : 32.6 mm  / Kalınlık : 2.8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş gü..
$0,59
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 30.2 mm / Dış Çap : 39.2 mm  / Kalınlık : 3.8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, ..
$0,50
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 27 mm / Dış Çap : 34.6 mm  / Kalınlık : 3 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal..
$0,30
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Toka İç Genişlik: 16.7 x 14.5 mm / Dış :20.8 x 23.6mm Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi ö..
$0,18
Ürün Malzemesi: Zamak Metal İÇ Ebatlar / Ölçüler : Toka Uzunluğu: 11.7 mm / Eni : 8.2 mm / Kalınlık : 2 mm  Dış Ebatlar / Ölçüler : Toka Genişlik: 14.9 mm / En : 11.9 mm / Kalınlık : 2 mm  Parça Adedi..
$0,09
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Numune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 50 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bir ambalaj içerisinde,7 mm tek parça t..
$0,10
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Numune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 50 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bir ambalaj içerisinde,9mm tek parça to..
$0,10
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 60 x 6,6 mm / Dış Genişlik 19,5 x 72,8 mm dir. Parça Adedi : 2 Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi ..
$2,06
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 41,1 mm / Dış Çap : 55,8 mm  / Kalınlık : 7,5 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun M..
$0,54
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Ambalaj : Bir adet naylon-şeffaf ambalajda 144 adet 15 mm toka bulunmaktadır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN &Oum..
$0,31
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Çap: 20 mm / Dış Çap : 35 mm  / Kalınlık : 2 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, ..
$0,37
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Kemer Genişlik: 12 mm / Dış Genişlik : 18 mm Parça Adedi : 1 Parça  Metal D Toka Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Su..
$0,06
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 16,3 x 6,4 mm / Kalınlık : 1,6 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,10
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Uzunluk : 16 mm / En : 7 mm / Kalınlık : 2 mm  Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ..
$0,06
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  İç Genişlik: 22 mm / Dış Genişlik 52 mm dir. Parça Adedi : 2 Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi yapılmaktadır. ..
$1,16
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Uzunluk : 29,3 x 20,7 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi ..
$0,56
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 94 (4 Sayfa)