Menü
Alışveriş Sepeti

Kot Düğme Modelleri | Çakma Düğme Çeşitleri ve imalatı

Kot Düğme Modelleri | Çakma Düğme Çeşitleri ve imalatı

En İşlevsel Düğme: Kot Düğme Çeşitleri

Bir pantolon için düğme çok işlevsiz bir kısım olarak görülebilir. Ancak geçmişten günümüze giyim ürünlerimizin düğmeleri sadece bir düğme olmaktan daha fazla anlam taşımaktadırlar. Özellikle ceket düğmesi olarak üretilen metal düğme çeşitleri, tekstil ürünleri arasında özel bir yere sahiptir.

Ancak buna rağmen pantolon ve özellikle kot pantolon düğmelerinin de belli anlamlara geldiği görülebilmektedir. Bu noktada Çağlayan Aksesuar, 1994 yılında kurulmuş olan ve aksesuar dünyasında 25 yıllık deneyimini ceket ve kot için düğme ve bunların yanı sıra diğer giyim aksesuarlarında da ortaya koymaktadır.

Bu yazımızda Çağlayan Aksesuar olarak üretimini sağladığımız kot düğmeler hakkında bilgi verecek ve çakma düğme ile orijinal düğmenin nasıl ayırt edilebileceğine ilişkin birkaç pratik yöntemden bahsetmeye çalışacağız.

 

Kot Düğmesi ve Metal Düğme Çeşitleri Kaça Ayrılır ve Nerelerde Kullanılır?

Metal düğmeler özellikle ceket ve kot pantolonlarda yoğun olarak tercih edilen düğme çeşitleridir. Gömlek ve kot dışındaki pantolonlar için metal düğme çok kullanışlı olmadığı için çoğunlukla tercih edilmemektedir.

Metal düğmelerin hammaddesi genellikle kalay ve paslanmaz çelik karışımıdır. Dolayısıyla bu düğme dikme değil; özel makinelerle basma yoluyla üretilir. Düğmenin içerisinde kullanılan çeliğin yoğunluğuna göre düğmenin kalitesi değişiklik göstermektedir. Buna göre bir metal dikme düğme içerisinde ne kadar fazla çelik kullanılırsa o düğmenin daha kaliteli olduğu söylenebilir.

Düğme yüzeyi sert olduğu için metal düğme çeşitleri çok farklı desenlerin üzerine işlenebileceği düğmelerdir. Kot düğmesi olarak sunulan düğmelerin tasarım seçenekleri şunlardır:

  • Pürüzsüz
  • Dokulu
  • Dövme logolu

Kot düğme modelleri çeşitliliği açısından metal düğmeler büyük veya küçük, yuvarlak veya oval, açık veya koyu olabilir. Metal, düğmeler için klasik ancak çarpıcı bir görünüm sağlayan bir materyaldir: Doğru rengi ve deseni seçtikten sonra, metal düğmeleri her türlü giysi ve aksesuar üzerinde kullanmak mümkündür. Nasıl bir seçim yaparsanız yapın, metal düğmelerimiz ile dikkat çekici, dayanıklı ve kullanışlı tasarımlar elde edebileceğinizden emin olabilirsiniz.

 

Sitemizden pratik bir şekilde online olarak kot düğmesi satın alın

Çağlayan Aksesuar olarak internet sitemiz üzerinden imalatını yaptığımız tüm düğme çeşitlerinin satışını da gerçekleştiriyoruz. Bunun için tek yapmanız gereken ilgilendiğiniz ve beğendiğiniz düğmenin modelini belirlemeniz ve önce Sepete ekle” butonuna tıklamanız. Beğendiğiniz bir düğme çeşidinden farklı çeşitleri (örn. metal çıtçıt düğme ve çakma düğme) siparişi edebilirsiniz. Seçiminizi tamamladıktan sonra “Kasaya Git” seçeneğinden tüm siparişlerinizin ödemelerini pratik bir şekilde yapabilirsiniz.

 

Çağlayan Aksesuar olarak siparişlerinizin tüm süreçlerinden sizleri haberdar ediyor ve herhangi bir aksilik olması halinde bunu derhal telafi etmek için müşteri hizmetlerimiz ile sürekli destek sağlıyoruz. Çağlayan Aksesuar’dan bu sayede güvenle alışveriş yapabilir ve toptan ya da perakende olarak dilediğiniz düğmenin siparişini kolayca internet üzerinden verebilirsiniz.

18 mm 29 Boy Çizgi Desenli Kot Düğmesi E 929 18 mm 29 Boy Çizgi Desenli Kot Düğmesi E 929
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 18 mm ( 29 L ) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gör..
$0,60
17 mm 28 Boy Sekizgen Tasarımlı ve Mineli Kot Düğmesi E 863 17 mm 28 Boy Sekizgen Tasarımlı ve Mineli Kot Düğmesi E 863
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17 mm ( 28 L ) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gör..
$0,51
21 mm 32 Boy Düz Para Tipi ve Mineli Kot Düğmesi E 820 21 mm 32 Boy Düz Para Tipi ve Mineli Kot Düğmesi E 820
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 21 mm ( 32 L ) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gör..
$0,51
22 mm 34 Boy Desenli ve Mineli Kot Düğmesi E 575 22 mm 34 Boy Desenli ve Mineli Kot Düğmesi E 575
Yeni
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 22 mm ( 34 L ) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gör..
$0,60
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 15mm ( 24 boy ) Düğme yüksekliği 9.8 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına g..
$0,51
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 12 mm ( 24 lignes) Düğme yüksekliği 11 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nike..
$0,34
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17,8 mm ( 26 L ) Düğme yüksekliği 10,5 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müştrilerimizin ihtiyacına ..
$0,60
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 boy) Düğme yüksekliği 11 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gö..
$0,56
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17.5 mm x 19.7mm Düğme yüksekliği 9.5 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Ni..
$0,43
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 19.8 mm ( 32 lignes) Düğme yüksekliği 11.5 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiya..
$0,53
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 lignes) Düğme yüksekliği 11 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,51
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17 mm ( 28 lignes) Düğme yüksekliği 12 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,43
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17 mm ( 28 lignes) Düğme yüksekliği 12 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,43
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 16 mm ( 26 boy) Düğme yüksekliği 9 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gör..
$0,33
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 lignes) Düğme yüksekliği 9 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına ..
$0,40
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 lignes) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,69
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 lignes) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,43
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 lignes) Düğme yüksekliği 11 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Bl..
$0,27
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17 mm ( 28 lignes) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,34
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 19 mm ( 30 lignes) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,58
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 18 mm ( 30 boy) Düğme yüksekliği 10 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gö..
$0,32
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 17 mm ( 28 lignes) Düğme yüksekliği 12 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına..
$0,39
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler :  Çap: 20 mm ( 32 boy) Düğme yüksekliği 8,4 mm dir Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına g..
$0,38
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : Çap: 18 mm ( 28 Boy ) Düğme yüksekliği 9 mm dir. Parça Adedi : İki Parça ( Düğme ve Çivi ) Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına gö..
$0,55
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 133 (6 Sayfa)