Menü
Alışveriş Sepeti

Metal Toka Çeşitleri ve Toka Model - Kemer Tokası - Fiyat Seçenekleri

Metal Toka Çeşitleri ve Toka Model - Kemer Tokası - Fiyat Seçenekleri

Toptan Toka İmalat ve Satış Stratejimiz

Bayan ve erkek giyiminde, bir çanta aksesuarında, kemer modellerinde, ayakkabı veya promosyon amaçlı bir ürün ( spor ayakkabı, spor kemer, cep telefonu, saç tokası ) için metal aksesuar olarak yerini alan metal toka, deri kemer tokası aksesuarı tüm farklı renklerde kaplama seçenekleri ile sizlere sunmanın gururun yaşıyoruz, En büyük tekstil aksesuar imalatçıları arasında yer alan Caglayanaksesuar.com'a davet ediyoruz.

 

Metal Toka Çeşitleri ve Modelleri

Tekstil akseuarı, ayakkabı ve çanta aksesuarı ve diğer sektörlerde tokalar çeşitleri :

 • Büyük Boy Tokalar : 4 ila 8 cm arası tokalar
 • Küçük Boy Tokalar : 0 ile 4 cm arası tokalr
 • Yuvarlak Metal Tokalar : Dilli ve dilsiz olarak çeşitleri mevcuttur.
 • Oval Metal Tokalar :  Oval şekilli dilli ve dilsiz tokalar.
 • Kare Tokalar : Dilli , masuralı, makaralı ve çerçeve toka modelleri dir
 • Dikdörtgen Tokalar : Dilli ve dilsiz olarak çeşitleri mevcuttur.
 • Geçmeli Tokalar.: Birbirine geçen iki parçadan oluşan toka çeşidimizdir.
 • Çerçeve Tokalar : Çerçeve şeklideki toka çeşidimiz. Genellikle aksesuar ve kemer aksesuarı olarak kullanılmaktadır.
 • Halkalar : Metal halka toka çeşitlerimiz değişik öapta ve kalınlıktadır.
 • Halka Tokalar : Ortasında köpr olan, dilli ve dilsiz olarak satılmaktadır.
 • D Toklar : Şekil itibari ile D harfi şeklinde olan toka çeşidimizidir. Genellikle çanta askısının kancasını tuturmak ve ya askı, kayış ve diğer tekstil ürünlerini içinden geöirerek bağlantı aracı olarak işlev gören toka çeşidimizdir.
 • Askı Ayar Tokaları : Çanta, giyim ve diğer alanlarda kayış ve askı ayarı yapmak için kullanılan toka çeşidi.
 • Merdiven Tokalar : Yine ayar tokalar gibi ayar yapmak için kullanılmaktadır. Fakları askı ve kayışı kıstırmak suretiyle sabitleme özelliği mevcut.
 • Üçgen Tokalar : Şekli üçgen alan ve dilli ve dilsiz olarak satılar toka modellerimiz.
 • Agraf Toka – Kopça : Diğer adı kopça olan toka çeşidimiz. Sütyen, giyim ve diğer tekstil ve deri alanlarını yoğunlukla kullanılan toka çeşidimizdir.

ve zengin çeşitten oluşan metal toka toptan fiyatları kataloğumuzu sitemizde bulabilirsiniz., Firmamızın üretiği metal toka çeşitlerini size kısaca tanıtmak isteriz :

Kullanım Alanları Nelerdir ?

1. Kare Toka ve Dikdörtgen Toka Çeşitleri

İsimlerinde de anlaşılacağı gibi kare veya dikdörtgen şekle sahip dilli ve ayar tokaları bu ürün grubumuza dahildir.  Kısaca ürünü sabitlemek için ortada ve tokanın bir kenarına sabitlenmiş dil şeklinde bir uzantıya sahip toka türleridir; Genellikle kemer veya kayışların ayar fonksiyonu için kullanılmaktadırlar. Tekstil ve deri sektöründe desenli ve taşlı modelleri mevcuttur. Erkek ürünlerinde sade , bayan grubund taşlı ve desenli metal tokalar tercih edilmektedir. Örnek modellerimiz  

 • Dilli Kemer Toka : Erkek kemer tokası, Ayakkabı tokası, Çanta askı tokası, köpek tasması tokası, saat kayışı tokası

 • Ortadan Dilli Ayar Toka : Kayış ayar tokası, elbise kemer tokası, kemer tokası

 • Kayış Ayar Tokası : Çanta askısı tokası, dizgin tokası, köpek tasması tokası ve benzeri. Kullanım alanlarına bağlı olarak desenli ve sade modelleri mevcuttur.

 

2. Oval Toka Çeşitleri

 Bu tür tokalar genellikle şekilleri ya ovaldir yada halka şeklindedir. Kare tokalarda olduğu gibi farklı modelleri mevcuttur.

 • Oval Orta Barlı Tokalar : Tokanın ortasında köprü şeklinde iki kenarı birleştiren bir bar üzerinde sabitleme dili mevcuttur. Desenli ,taşlı ve sade modellere sahiptir. kullanım alanlarına bağlı olarak sipariş üzerine firmalara özel üretim yapılabilmektedir.
 • Oval Ayar Tokaları : Bu ürün grubu genellikle çanta tokası, ayakkabı tokası ve giyim sektöründe metal aksesuar olarak çoğunlukla tercih edilmektedir.

 

3. Geçmeli Toka Çeşitleri

Bu tür tokalarımız genlikle tekstl ve deri sektöründe yoğun olark kullanılmakla birlikte diğer sektörlerden de bazı metal toka modellerimz tercih edilmekte

 • İçi içe Geçmeli Tokalar  : İç içe geçerek sabitlenen toka modelidir.
 • Kancalı Tokalar : Kanca vasıtası ile kenetlenen tokalar

 

4. Sürgülü Toka Modelleri ve Çeşitleri

Adından da anlaşılacağı gibi sabitleme işlevi tokanın iki parçasının birbirine sürgü şeklinde kenetlenmesi ile oluşur. Bu toka türü dış giyim sektöründe kaban, parke, monet, trenç-kot gibi ürünlerde sıklıkla kullanılmaktadır.

Değişik boy ve ebatlarda kitokalrımızı alt balıkta verdiğimiz linke tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 

5. D Toka Çeşitleri ve Zamak Dilli D Toka Modelleri 

D tokalar çanta, ayakkabı ve telstil sektörünün enyoğun olark kullandığı metal aksesuar gruplarından biridir. Genllikle 

 • Çanta Aksesuar D Tokalar :Çanta kayış, omuz askısı ve çanta kulplarının çantaya bağlamak için kullanılmaktadır. Nikel, altın, black nikelin verdiğ kontrast renk deri ile çok şık ve elegan uyumundsan dolayı en çok tercih edilen kplama renkleridir. D toka modelleri kullanım alanına göre modelleri şunlardır:
 • D Tokalar : Sade ve kullanıldığı yere göre değişik ebatlarda olurlar. Genellikle çanta tutacaklarının kancalarını geçirmek ve çanta askı kayışını çantaya bağlamak için tercih edilirler. Diğer yoğun olarak kullanan sektör ayakakkabı söktörüdür. Yazlık terliklerde, sandaletlerde, kunduralarda ve botlarda ayakkabı aksesuarı olarak tercih edilirler. Elişi yapan kimi müşterilerimiz D tokalar yardımı ile köper kayışı, at dizginl üretiminde kullanmaktadır. Dağcılık sporlarında ip bğlantı elemanı olarak ta kullanmaktadır. Alt başlıktaki linke tıklayara ürünlerimize ulaşabilirsiniz.
 • Dilli D Tokalar : D tokalardan farkları kare tokalar da olduğu gibi sabitleme - ayar dilinin bulunması. Farkları sadece şekilleridir. her itoka çeşidiniz modellerini sitemizde görebilir ve toptan veya perakende sipariiş verebilirsiniz.

 

6. Halka Toka Çeşitleri - Metal Halka Modelleri 

Metal halka tokalar en geniş kulanım alanına sahip toka çeşididr. Kimi üreticiler papağan kanca bağlantı aracı olarak kullanırlar ( Genellikle çanta ve deri giyim üreticileri) , kimi üreticiler de ürünlerine süs olarak kullanırlar. Tekstil sektöründe genellikle süs aksesuar ve kemer yapımında sıklıkla tercih ederler. Halka Tokalar altta sizlere listeleyeceğimiz gibi kullanım yerine bağlı olarak değişik çeşit ve modellere sahiptir. Metal halka toka grubu nun en yoğun kullanım sektörleri arasında ayakkabı sektörü bulunmaktadır. Terlikler ve çizmeler için ideal fonksiyonel aksesuardır.

 • Küçük Halka Toka : Genellikle 2 cm çapa kadar sahip olan halka toka çeşididir. Sıklıkla çantalarda papağan kancaları çantaya tutturma işlevli kullanılır. Deri giyim sektöründe ayar kayışlarının fazlalıklarını sabitleme kullanılır. Tekstilde son zamanların trendi haline gelen süs ve dikkat çekme aksesuarı olarak yoğun şekilde kullanılmaktadır.
 • Orta Boy Halka Toka : Standart olmasa da üreticiler arasında 2 cm ile 4 cm çapa sahip halka toka grubunu içermektedir. Kullanı en geniş yelpazeye sahip toka ölçüsüdür. Kullanılan sektörleri saymakla bitmez. Ürünlerini çabuk satılabilir ve dikkat çekici olamları sağlamak için sıklıkla kullanmanızı tavsiye ederiz.
 • Büyük Halka Toka : 4 cm ve üzeri çapa sahip metal halka toka grubudur. Ağırlıklı olarak tekstil sektöründe kullanılmaktadır. Elbise ve dış giyim ürünlerinde çok tercih edilen bir aksesuar grubudur.

 

7. Çerçeve Toka Çeşitleri – Kalın Kenarlı Zamak Çerçeve Toka Modelleri 

 • Kalın Kenarlı Çerçeve Tokalar
 • İnce Kenarlı Çerçeve Tokalar : Elbise, gömlek, çanta ve ayakkabı söktöründe sıklıkla kullanılmaktadır.
 • Desenli çerçeve Tokalar

 

8. Askı Ayar Tokaları

En yoğun olarak kullanılan diğer bir toka çeşididir.Ürünlerde kayış boylarının kayışı toka içinde kaydırmak suretiyle ayarlanabilen toka modelidir. Kullanım alanlarına göre desenli, sade, kare, oval ve müşterilerimiz isteiğine bağlı olarak üretimini apmaktayız.

 

9. Merdiven Tokalar

 

10. Üçgen Tokalar

 

11. Agraf - Kopça Tokalar

Geçmeli toka modelidir. farklı görünümü ve ürünlerde işlevselliği sebi ile özel olarakisimlendirilmiştir. Çanta, Bayan ceket, iç çamaşırı, gömlek ve elbiselerde sıklıkla kullanılmaktadır.

 

İmalatımız olan zamak malzemelerinden oluşan, değişik boy ve kaplama renklerinde toptan toka çeşitlerine sitemize göz atarken tam olarak neye ihtiyacınız olduğunu bulmak kolaydır. Siparişinizi özelleştirmeyi eğlenceli hale getirirken yüksek kaliteli ürünler sunmayı taahhüt ediyoruz. Hem pratik amaçlara, hem de stilistik tercihlerinize uyan metal aksesuarlar sitemizde bulmanız çok kolay olduğundan, asla başka yerlerde bulamayacağınız kalite ve fiyatları , toptan ve parekende olarak sunduk . Hizmetimiz ile yaşayacağınız bir alışveriş deneyiminden sonra asla başka yerden alışveriş yapmazsınız.

 

Tokarda hangi metal seçenekleri tercih edilir?

Diğer perakendeciler, her bir ürün türünü en iyi şekilde nasıl kullanacaklarını anlamayı zorlaştırır. Zamak metal kemer çeşitleri arasında en çok tecih edilir, Suni deri bayan ve erkek kemer modelleri için en yugun paslanmaz ve sağlam metaldir. Dayanıklı ve kaliteli farklı renklerde kaplanır

Ancak Caglayanaksesuar.com da, her ürürün türünün faydalarını ve özelliklerini açıkça ortaya koyarız, böylece bilinçli bir karar sipariş verebilirsiniz. Zamak, Saç ve Pirinç metaller arasındaki farklar için size rehberlik edeceğiz, böylece hangisinin ihtiyaçlarınıza en uygun olanı anlayabilirsiniz ve sipariş edebilirs,nz.

Donanıma gelince, her bir tokayla ilgili mükemmel açıklamalar sunuyoruz, böylece her seferinde güvenli bir uyum elde edersiniz. Tamalayıcı aksesuar olan kemerler, çanta ve giyim sektörlerinde kuşgözü, metal kemer toka boyları ve ölçüleri nasıl belirlenir ve başka metal aksesuarları nasıl kullanacağınızı merak ediyorsanız, sitemizde ki Blog bölümüne bakabilir ve tüm gerekli bilgilere ulaşabilirsiniz. Müşterilerimizi bilinçlendirme ilk görevlerimiz arasında olup, ucuz ve kalitesiz ürünleri nasıl ayırt edebileceklerini öğretiyoruz. Gerekli bilgilerin olup olmadığını merak etmeyin, cevapları burada bulabilirsiniz.

 

Toka Satışı ve Siparişi İçin  Fiyatları Politikamız

Tek adet veya 1000 adet ve üzeri toplu sipariş isteyip istemediğiniz önemli değildir. Perakende ve toptan satış yapan alıcılara hitap ediyoruz, böylece ne tür tokaya ya da tekstil aksesuarı veya deri aksesuarına ihityacınız olursa olsun, harika bir fiyat alabilirsiniz. Standart bir model seçin ve ihtiyacınız olan kaplama ve özelliklerine göre sipariş verin. Düz, sade renkler, modern kaplama renkleri Sezonun trend temalı bir ürünle gidin. Caglyanaksesuar.com'daki seçenekler sınırsız olsa da, sadece birkaç tıklamayla toptan alışverişlerde aradığınızı bulmanızı kolaylaştırıyoruz. Zamak, saç, pirinçten her türlü tekstil ve deri ak ihtiyaçlarınızı hızlı, kolay ve uygun bir şekilde yerine getirmek için şimdi alışverişe başlayın

30 mm Metal Geçmeli Toka - Yandan Basmalı Toka E 2150 B 30 mm Metal Geçmeli Toka - Yandan Basmalı Toka E 2150 B
Yeni
Yandan basmalı metal toka. ürün çanta, köpek tasması bağlatı aparatı ve diğer ürünlerde fonksiyonel aksesuar olarak sıklıkla kullanılmaktadır. Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 30,2  x 4 mm / Uzunluk : 53,3 mm  / En : 34,3 mm  Parça Adedi : 2 Parça  / Takmalı Toka..
$3,85
4 cm Çift D Toka Kemer ve Ayar Tokası E 2141 4 cm Çift D Toka Kemer ve Ayar Tokası E 2141
Yeni
ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bayan giyimde kullanılabilir. EBAT: Kemer Kullanım Genişlik: 40 mm  Büyük D Toka: 40 mm x 40 mm Küçük D Toka: 40 mmx 30 mm KULLANIM ALANLARI: • Deri çanta • Deri Giyim • Tek..
$1,80
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Kemer Kullanım :  İç Genişlik: 30 mm  / Genişlik 20 mm / Kalınlık 4,9 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kapla işlemi yap..
$1,67
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ölçüler : İç Genişlik: 21.9 mm / Köprü Hareket Alanı : 6 mm Parça Adedi : 1 Parça  - Askı Ayar Tokası Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş..
$0,74
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Kemer Kullanım :  İç Genişlik: 40 mm  / Genişlik 25 mm / Kalınlık 5,3 mm dir. Parça Adedi : Tek Parça Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   İhtiyacınıza göre renk kaplama işlemi y..
$2,54
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 28 mm / kalınlık 3 mm Toka Genişliği: 7,3 mm Parça Adedi : 1 Parça   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içerisinde kaplama işlemi ( renklendirme ) yapılmaktadır. Diğer şartlar ve renkler için lütfen Özel Kaplama Renkl..
$1,46
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 20.3 x 6,5 mm / Kalınlık : 1,8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,15
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 20.3 x 6,5 mm / Kalınlık : 1,8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,15
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bir ambalaj içerisinde,15 mm tek parça..
$0,12
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden &uum..
$0,06
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden &uum..
$0,05
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden &uum..
$0,09
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden &uum..
$0,10
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden &uum..
$0,10
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden &uum..
$0,13
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 22.2 x 6,5 mm / Kalınlık : 1,8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,16
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 24.3 x 6,4 mm / Kalınlık : 1,8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,16
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 26.3 x 6,4 mm / Kalınlık : 1,8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,18
Ürün Malzemesi: Zamak Metal Ebatlar / Ölçüler : İç Genişlik: 30.3 x 6,4 mm / Kalınlık : 1,8 mm Parça Adedi : 1 Parça   Renk Seçenekleri : Açık Altın, Nikel, Black Nikel, Gun Metal, Krom ve benzeri ( Sunulan ürün rengi örnek amaçlıdır).   Müşterilerimizin ihtiyacına göre 2-3 iş günü içeri..
$0,20
ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bay ve bayan giyimde kullanılabilir. EBAT: Kemer Genişliği: 10 mm  Dış  Ölçüler: 17mm KULLANIM ALANLARI: • Çanta Tokası • Deri Giyim • Tekstil giyimi • Dış giyim • Bayan elbise..
$0,75
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır   • Nuumune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 12 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammad..
$1,41
ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bay ve bayan giyimde kullanılabilir. EBAT: kemer Genişlik: 40.2mm-21.5mm Dış Ölçü: 50mm dir.  Kalınlık : 4 mm KULLANIM ALANLARI: • Deri çanta • Deri Giyim • Tekstil giyimi • ..
$1,22
• Teklif edilen fiyat bir adet fiyatıdır   • Numune için mevcut renklerden tekli satış yapılmaktadır ve minimum 50 adet ve katları olarak satılmaktadır ÜRÜN ÖZELLİĞİ VE TEKNİK DETAY: - Üzerine kaplama yapılmış, kaliteli zamak hammaddeden üretilmiştir.  - Bir ambalaj içerisinde,20.3 mm 1 p..
$0,80
Çok popüler tasma tokası , birinci sınıf ürünler için net bir seçim. Güzel bir kaplama - finish ve güçlü bir dil ile sabitleme, ürünü gerekli olan ayarda sabit tutacaktır.. Dilli tokamız makaralı toka görünümüne sahiptir ve şık bir gçrünüm sağlamaktadır. Kenarlar güzel bir şekilde yuvarlatılmıştır v..
$0,42
Gösterilen: 1 ile 24 arası, toplam: 275 (12 Sayfa)